Dlaczego warto używać kontenerów wysyłkowych jako magazynu?

Twój ostatni raport pokazuje duży wzrost liczby firm, obiektów i sprzętu do samodzielnego przechowywania: dlaczego Twoim zdaniem kontenery wysyłkowe stają się coraz bardziej popularne do przechowywania?

Istnieje kilka przyczyn wzrostu zapotrzebowania na magazyny samoobsługowe w kontenerach. Podczas pandemii wiele gospodarstw domowych skorzystało z okazji, aby uporządkować swoje domy i potrzebowało dodatkowej przestrzeni do przechowywania swoich rzeczy. Podobnie osoby pracujące w domu potrzebowały więcej miejsca na sprzęt biurowy. Stwierdzamy również, że wiele firm rezygnuje z droższych lokali do przechowywania sprzętu i preferuje rozmiar, bezpieczeństwo i wygodę kontenera. Ogólnie rzecz biorąc, widzimy również, że wiele osób coraz częściej stara się unikać wyrzucania swoich rzeczy, woląc je zachować i poddać recyklingowi lub ponownie wykorzystać.

Co jest takiego specjalnego w kontenerze wysyłkowym, że tak dobrze nadaje się do przechowywania?

Kontenery handlowe są zbudowane zgodnie z międzynarodowymi znormalizowanymi specyfikacjami. Są solidne i odporne, ale także wodoodporne, czyste, bezpieczne i zabezpieczone przed gryzoniami. Są przeznaczone do przechowywania przedmiotów w transporcie i równie dobrze sprawdzają się podczas postoju.

Ze względu na wykorzystanie ich jako magazynów samoobsługowych, stosunkowo łatwo jest stworzyć składowisko kontenerów w porównaniu z instalacją magazynów samoobsługowych typu „magazyn”. Jeśli dostępny jest obszar gruntu, jest to tańsza opcja, z jednym lub kilkoma pojemnikami zakupionymi i oferowanymi jako natychmiastowa opcja przechowywania. Kontenery są znacznie większe niż porównywalne pojedyncze skrzynie magazynowe, a dostęp do drzwi jest łatwy, co nie jest możliwe w przypadku magazynów wewnętrznych.

Czy są rzeczy, których nie należy przechowywać w kontenerze wysyłkowym?

Głównymi rzeczami zabronionymi są niebezpieczne lub szkodliwe produkty, zwłaszcza te, które mogą się zapalić, w tym benzyna, paliwo i farby na bazie oleju. Zabrania się również przechowywania roślin lub innych żywych produktów.

Czy powinienem użyć nowego kontenera wysyłkowego do przechowywania?

Wiek nie jest głównym problemem: można używać nowych lub używanych pojemników . Kontenery biurowe muszą być w dobrym stanie i spełniać wzorcowe kryteria wytrzymałości. Pogarszają się raczej w miarę „użytkowania” niż „starzenia się”, ale oczywiście muszą być okresowo serwisowane, aby zapobiec nadmiernej korozji.

Czy potrzebuję pozwolenia na budowę, aby zainstalować kontener transportowy na mojej działce w celu przechowywania?

Obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę zależy od charakteru terenu oraz wielkości miejsca, w którym planujesz postawić kontener. Zwykle nie ma potrzeby przechodzenia przez proces uzyskiwania pozwolenia na budowę dla jakiejkolwiek nowej rozbudowy lub budowy, chociaż niektóre osoby (np. rolnicy) mogą już mieć pozwolenie na budowę w celu zainstalowania dodatkowych budynków.

Czy muszę coś zrobić, aby przygotować grunt pod kontener transportowy?

Podłoże musi być odpowiednio przygotowane przy stawianiu pojemnika do przechowywania. Podłoże powinno być samodrenujące i mieć stosunkowo twardą nawierzchnię. Musi być również zapewniona twarda, przygotowana powierzchnia umożliwiająca wjazd pojazdów do kontenera.

Jakich środków bezpieczeństwa potrzebuję, aby chronić mój kontener wysyłkowy?

Producent kontenerów zdecydowanie zaleca dobre zabezpieczenia,  odpowiednio rozmieszczone oświetlenie i systemy bezpieczeństwa, takie jak skrytki.

Jeśli chcę mieć własny kontener wysyłkowy, czy powinienem go kupić, czy wynająć?

Decyzja o zakupie lub wynajmie zależy od wielu czynników. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej kupić kontener, jeśli jest to projekt długoterminowy, podczas gdy wynajem może być wygodniejszy, jeśli jest to przechowywanie krótkoterminowe. Leasing ma również tę zaletę, że pozwala uniknąć początkowej wpłaty.

Jakie są zalety korzystania z magazynu samoobsługowego zamiast posiadania własnego kontenera?

Jeśli chcesz mieć własny kontener, będziesz oczywiście musiał mieć własną przestrzeń i pozwolenie na budowę, aby go zainstalować. Zaletą korzystania z kontenerowego magazynu samoobsługowego jest to, że nie trzeba mieć dostępnej przestrzeni.

Poza tym ktoś inny zajmuje się utrzymaniem kontenera, jego bezpieczeństwem i witryną, na której się znajduje, być może nawet całodobową ochroną. Możesz łatwo uaktualnić do drugiego kontenera i powrócić do jednego kontenera, jeśli Twoje potrzeby się zmienią, i jeśli zdecydujesz, że już go nie potrzebujesz, możesz po prostu wyrzucić swoje rzeczy i nie musisz się martwić o sprzedaż i przeniesienie kontenera transportowego, którego już nie potrzebujesz.

Jaki jest najbardziej niezwykły/ciekawy przedmiot przechowywany w kontenerach członków, o którym słyszałeś?

Tak naprawdę nie wiemy, co ludzie wkładają do swoich pojemników. Ale podano mi przykład osoby, która wszystkie swoje ozdoby świąteczne przechowywała w swoim pojemniku i otwierała go tylko dwa razy w roku: raz, aby odebrać ozdoby na początku grudnia i raz, aby dostarczyć je w połowie stycznia. Przez pozostałą część roku nie jest otwarte.