Jak używać gwoździarki {Elektronarzędzia dla początkujących}

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o różnych typach pistoletów do gwoździ, jak wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Ciebie i jak używać pistoletu do gwoździ!

Minęło trochę czasu, odkąd zagłębiłem się w elektronarzędziu, prawda?!

Kilka lat temu rozpocząłem tę serię o nazwie Elektro narzędzia dla początkujących, w której przeprowadziłem szczegółowe samouczki dotyczące konkretnych elektronarzędzi, aby pomóc Ci nauczyć się ich używać i czuć się pewnie, próbując nowych projektów. Cóż, kiedy pracowałam nad beadboardem w naszym wpisie, zaczęły napływać pytania o to, jak używać pistoletu do gwoździ i pomyślałam, że najwyższy czas usiąść i napisać o tym pełny post!

Jeśli chcesz zobaczyć wszystkie pozostałe posty z tej serii (oraz kilka innych szczegółowych poradników dla majsterkowiczów), czytaj dalej do końca tego posta, a ja połączę je wszystkie dla Ciebie!

Porozmawiajmy więc o pistoletach do gwoździ.

Po pierwsze, do czego używam pistoletu do gwoździ?

Zacznijmy od oczywistego pierwszego pytania – po co ci gwoździarka?

Pistolety do gwoździ doskonale nadają się do projektów, w których nie chcesz żadnego widocznego sprzętu (jak w przypadku śruby).

Kilka przykładów projektów, w których możesz użyć pistoletu do gwoździ (oraz linki do powiązanych projektów, które wykonałem) to….

  • Instalowanie listwy przypodłogowej
  • Dodawanie wykończenia do ścian
  • sztyfciarki
  • Dodanie belek do ścian
  • Montaż mebli

Pistolety do gwoździ są prawie niezbędnym narzędziem dla każdego majsterkowicza i obiecuję, że jeśli go zdobędziesz, szybko się w nim zakochasz!

Ale jaki typ pistoletu do gwoździ powinienem kupić?

Tutaj sprawy mogą się skomplikować.

Istnieje wiele różnych rodzajów pistoletów do gwoździ i wszystkie służą do różnych celów. Na przykład posiadamy trzy pistolety do gwoździ:

Od lewej do prawej są to gwoździarka wykończeniowa, gwoździarka sztyftowa i gwoździarka szpilkowa.

Co to wszystko znaczy?

Cóż, aby w pełni to zrozumieć, musisz najpierw zrozumieć mierniki paznokci. Najczęściej używanymi miernikami do gwoździ są 15, 16 i 18. Im wyższy numer, tym cieńszy gwóźdź.

Tak więc gwóźdź o rozmiarze 15 będzie grubszy (i większy) niż gwóźdź o rozmiarze 18 i powinien być używany do różnych rzeczy. Kiedy pracujesz z delikatnymi wykończeniami, w których zbyt gruby gwóźdź mógłby rozłupać drewno, będziesz chciał użyć gwoździ o grubości 18. Ale w przypadku grubszych projektów, w których naprawdę potrzebujesz większej wytrzymałości, możesz użyć gwoździ o grubości 15 lub 16.

Teraz, gdy masz podstawową wiedzę na temat mierników gwoździ, o wiele łatwiej będzie zrozumieć różne gwoździarki:

wykończyć gwoździarkę

Gwoździarka wykańczająca wbija gwoździe o grubości 15 lub 16 i powinna być używana do projektów, w których nie martwisz się rozłupywaniem drewna lub gdy potrzebujesz trochę więcej wytrzymałości.