KORZYŚCI Z WODY DESZCZOWEJ W AKWAPONICE

Istnieje wiele innowacyjnych praktyk, które możesz lubić przez cały czas, jednocześnie czerpiąc zyski z tych hobby, a także możesz dużo zaoszczędzić i zarobić w tym procesie. Jedną z tych innowacyjnych praktyk byłoby posiadanie własnej akwaponiki. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad założeniem własnej farmy rybnej podczas uprawy ogrodu, posiadanie systemu Aquaponic dla siebie jest w sam raz do zrobienia i możesz naprawdę dużo zaoszczędzić na wodę, jeśli użyjesz wody deszczowej przechowywanej w zbiornikach typu naziemne zbiorniki na deszczówkę do tego ekonomicznego praktyka — i to nie jedyna korzyść, jaką możesz uzyskać, używając wody deszczowej w swoim systemie Aquaponic.

Co to jest akwaponika?

Aquaponics to portmanteau, który jest połączeniem akwakultury i hydroponiki. Akwakultura to hodowla skorupiaków, mięczaków i innych organizmów wodnych. Podczas gdy hydroponika uprawia rośliny w środowisku bezglebowym. Ta wysoce innowacyjna praktyka pomaga zarówno hodowcom ryb, jak i ogrodnikom. Mogliby utrzymać bardzo zróżnicowany dochód ekonomiczny w pętli, a oto jak to działa.

Odchody rybne byłyby bardzo dobrym źródłem pożywienia organicznego dla roślin, a także drobnoustroje brałyby udział w tym procesie, stając się azotanami, a następnie azotanami – w których oba mogą być spożywane przez rośliny, aby rosły zdrowo i dobrze – a rośliny spełniłyby swoją rolę, naturalnie filtrując wodę, aby zapewnić tlen rybom lub innym preferowanym organizmom wodnym. Podziemne zbiorniki na deszczówkę to podstawowe narzędzie przy akwaponice.

Woda deszczowa jako główne źródło wody

Najlepszym wyborem wody do zastosowania w systemie akwaponicznym jest świeża woda pitna, a co jest lepszym wyborem niż woda deszczowa . Jeśli zbierałeś wodę deszczową na swoim podwórku na długo przed tym, jak byłeś zainteresowany posiadaniem własnego systemu akwaponicznego, to dobrze wiesz, że woda deszczowa jest najczystszą i najświeższą wodą, ponieważ pochodzi prosto ze źródła w postaci opadów— czy to deszcz, czy śnieg. Biologiczne oczyszczalnie ścieków mogą się do tego przydać.

Aby Twoje ryby żyły wystarczająco długo, a rośliny dobrze prosperowały, obie potrzebują na początek świeżej wody. Chociaż większość ludzi będzie zależeć od wody z kranu, która zawiera chlor i chloraminę – oba związki używane do nadawania wody pitnej – ale nie jest bezpieczna dla ryb i zniwelowałaby bakterie nitryfikacyjne, w których oba odgrywają ważną rolę w twoim system akwaponiczny.

Zalety posiadania własnego systemu akwaponicznego

  • Pierwszą rzeczą, która sprawia, że ​​ogrodnictwo akwaponiczne jest korzystne, jest to, że zapobiega wzrostowi chwastów, nie wspominając już o tym, że małym zwierzętom uniemożliwia dostęp do ogrodu.
  • Woda deszczowa wykorzystywana w systemie jest stale poddawana recyklingowi. Oznacza to, że oba organizmy w systemie nie zapewniają toksycznego odpływu.
  • Nie używa się szkodliwych chemikaliów, pestycydów i herbicydów, ponieważ wszystko w systemie polega na sobie nawzajem i utrzymuje się nawzajem w zdrowiu. To twój własny naturalny system ekologiczny.
  • Obciążenie pracą w ogrodnictwie jest mniejsze, wszystko, co musisz zrobić, to nakarmić ryby i od czasu do czasu opiekować się roślinami i zebrać je.
  • Nie musisz się martwić, gdzie umieścić swoją akwaponikę, ponieważ można ją wygodnie umieścić w dowolnym miejscu. Wewnątrz szklarni, umieść go na zewnątrz, a nawet rozłóż na swoim salonie. Dopóki jest wystarczająco dużo światła.
  • Nie tylko może to być Twoje źródło dochodu, ale możesz także dużo zaoszczędzić, zamiast korzystać z tradycyjnego systemu ogrodnictwa glebowego.
  • I nie zapominajmy, że możesz hodować zarówno rośliny, jak i ryby – lub dowolne preferowane organizmy wodne.

Jest wiele rzeczy, które można zrobić z wodą deszczową, a jedną z nich jest uczynienie z niej głównego źródła wody w innowacyjnych praktykach, takich jak akwaponika. Ludzie na całym świecie zastanawiają się nad wieloma sposobami, jak być bardziej produktywnym, jednocześnie musząc wydawać i robić mniej, ale zarabiać więcej. I to nie koniec, zawsze czeka na stworzenie genialny wynalazek. Potrzebujemy tylko trochę więcej nurkowania i dużo ciekawości, aby w to włożyć.