Praca w domu i wpływ na szambo

Ponieważ tak wielu mieszkańców Polski przechodzi do pracy z domu, urlopu i dzieci poza szkołą, szamba pokazuje napięcie . W stanie jest aktywnie eksploatowanych około 1,5 miliona szamb. Niestety, wiele z tych systemów osiągnęło już kres życia przed wybuchem pandemii.

Co zrozumiałe, więcej osób spędzających czas w domu będzie wywierać presję na starzejący się szambo. Jednak nawet nowsze systemy mogą wymagać zmienionego harmonogramu konserwacji. Jeśli szambo ulegnie awarii lub ulegnie uszkodzeniu, może to spowodować cofanie się nieoczyszczonych ścieków lub, co gorsza, przedostanie się do publicznych dróg wodnych i wody pitnej.

Dodatkowe wykorzystanie wody

Nie trzeba dodawać, że te dodatkowe osiem godzin dziennie spędzone w domu spowoduje zwiększone zużycie wody. Od przygotowywania napojów i posiłków po zmywanie i branie prysznica, szambo będzie musiało poradzić sobie z dodatkowym użytkowaniem. Szacunkowo każda osoba w twoim domu może dostarczyć dodatkowe 80-100 galonów wody dziennie.

Bardziej niepokojące jest to, że chemikalia i środki czyszczące używane w tych czynnościach mogą zaburzyć równowagę pożytecznych bakterii w szambie. Bakterie te są istotną cechą procesów rozkładających odpady i zanieczyszczenia. Dodatkowe chemikalia i woda mogą zatem powodować gromadzenie się szlamu i innych materiałów, zmuszając części robocze szamba do cięższej pracy i potencjalnie powodując awarię.

Jakość ścieków i wody

Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebuje stan Gruzji, jest upadający kryzys szamba. Konsekwencje dramatycznego wzrostu liczby systemów gospodarowania odpadami z gospodarstw domowych, które przestały działać, mogą stać się katastrofalne. Poważne problemy mogą obejmować rozprzestrzenianie się wirusów i innych patogenów po zanieczyszczenie wody pitnej. Istnieje kilka scenariuszy, których można uniknąć, stosując proaktywną konserwację lub wymianę starszych systemów.

Właściciele domów i firmy w północnej Gruzji mogą wnieść swój wkład, dzwoniąc do firmy Szamba Betonowe, aby umówić się na inspekcję. Dążymy do tego, aby nasi klienci nigdy nie doświadczyli katastrofy szamba. Skontaktuj się już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy pomóc w utrzymaniu płynnego działania Twojego systemu.

To bardzo rozczarowujące, kiedy wyprowadzasz się na wieś, aby uciec od zgiełku miasta i słuchać głośnej pompy ściekowej , która włącza się mniej więcej co godzinę.
Wielu pyta: „Czy nie możemy po prostu pozbyć się tej hałaśliwej pompy ściekowej? Nie zalała, odkąd się wprowadziliśmy, a w naszej piwnicy nigdy nie ma wody”.

Przyjrzyjmy się temu pytaniu realistycznie. Ta pompa jest jak polisa ubezpieczeniowa. Jeśli w Twojej piwnicy nie ma wody ani wilgoci, otrzymujesz swoje pieniądze. Jeśli jednak masz wysoką wodę, będziesz zachwycony, że tam jest.

Oto kilka powodów, dla których warto go zachować. Skontaktuj się z profesjonalistami z Szamba Betonowe, aby przyjrzeć się wymianie starej pompy na nowy, cichszy model, o którym nawet nie będziesz wiedział.

Jakie są zalety pompy ściekowej?

Chociaż pompa miskowa nie ma widocznej wartości, jest jak ubezpieczenie samochodu; jest zawsze pod ręką, jeśli jej potrzebujesz. Nie przestałbyś płacić polisy ubezpieczeniowej na swój nowy samochód, nawet gdybyś mógł legalnie, prawda? Nawet jeśli nigdy nie miałeś wypadku, nie wiesz o innych kierowcach.

Tak samo jest z pompą do miski olejowej. Nie wiesz, kiedy zlewisko się przesunie i zamieni twoją piwnicę w basen. Oto kilka korzyści do rozważenia:

  • Sucha piwnica.
  • Ubezpieczenie właściciela domu może tego wymagać lub taniej jest je mieć, gdy nie jest to wymagane.
  • Utrzymuje ściany suche, dzięki czemu nie rozwija się pleśń, która powoduje dolegliwości układu oddechowego.
  • Zapobiega korozji Twoich metalowych urządzeń.
  • Bez niego wilgoć przyciągałaby termity i inne insekty.
  • Zapewnia spokój ducha i suchą piwnicę bez względu na pogodę na zewnątrz.

Poza tym prawdopodobnie jest powód, dla którego umieścili pompę w twojej piwnicy. Powody te mogą obejmować:

  • Przed zalaniem
  • Lokalizacja twojego domu sugeruje, że może się zalać, ponieważ znajduje się poniżej lokalnego poziomu wody.
  • Twoja piwnica została wykończona lub odnowiona, aby uzyskać więcej przestrzeni mieszkalnej, lub przechowujesz w niej wiele rzeczy swojej rodziny.

Jeśli obecna pompa miskowa ma więcej niż dziesięć lat lub jest głośna, może być konieczna naprawa lub wymiana. Zadzwoń do profesjonalnych hydraulików z firmy Szamba Betonowe, aby uzyskać bezpłatną, niezobowiązującą wycenę naprawy lub wymiany pompy miski olejowej.