UTRZYMANIE SZAMBA I PRZEWODÓW KANALIZACYJNYCH

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w domku na  plaży w Jamestown, RI,  czy  domku w pobliżu Portland, OR , Twój dom ma szambo betonowe lub system kanalizacyjny. Utrzymanie szamba i linii kanalizacyjnych różni się pod wieloma względami, ale oferuje również wiele takich samych korzyści. Zasadniczo oba systemy zapewniają niezawodne odprowadzanie ścieków z domu i umożliwiają branie prysznica, pranie, zmywanie naczyń i spłukiwanie toalet.

Konserwacja szamba i linii kanalizacyjnej będzie inna, ale istnieją ogólne wytyczne, których należy przestrzegać niezależnie od rodzaju systemu w domu, aby uniknąć kosztownych problemów. Poprosiliśmy ekspertów, aby podzielili się swoimi najlepszymi wskazówkami na temat utrzymania szamba lub systemu kanalizacyjnego.

Rutynowa konserwacja jest kluczem do utrzymania szamba

Jeśli twój dom ma szambo, zdaj sobie sprawę, że posiadasz system kanalizacyjny i jaka to inwestycja. Regularna konserwacja, bez względu na to, jak banalna może się wydawać, zapewni sprawne działanie systemu kanalizacyjnego przez wiele lat. Kiedy zauważysz lub wyczujesz problem, może być za późno, aby go rozwiązać bez ponoszenia kosztów małej fortuny.

Co miesiąc przeprowadzaj szybką kontrolę

Dowiedz się dokładnie, jak odciąć wodę, gaz i prąd w swoim domu. Poznaj różnicę między zapachami gazu ziemnego i dwutlenku węgla. Co najważniejsze, nie bój się rozglądać pod szafkami za podgrzewaczami wody i po prostu co miesiąc przeprowadzaj szybką fizyczną kontrolę, aby nic nie pękło.

Edukuj swoich bliskich

Pamiętanie o systemach hydraulicznych w naszych domach jest ważne teraz, gdy spędzamy dużo więcej czasu w domu z rodziną. Musisz rozmawiać z bliskimi o tym, co spłukiwać, a czego nie. Niektóre przedmioty nawet twierdzą, że nadają się do spłukiwania, ale powodują spustoszenie w systemie odpływowym. To samo dotyczy zlewu kuchennego. Ponieważ ludzie zostają dłużej, gotują więcej. Uważaj, aby nie wrzucić do odpływu przedmiotów, które mogłyby się zatkać lub zatkać, jak tłuszcz. A architektura krajobrazu musi zostać zbadana przed sadzeniem. Zanim posadzisz drzewa lub krzewy, musisz znać lokalizację głównej linii kanalizacyjnej. Korzenie mogą powodować ogromny problem w systemie hydraulicznym.

Zdecyduj się na wyrzucenie chusteczek do rąk do kosza

Nie spłukiwać chusteczek do rąk w toalecie. Spowoduje to zatkanie systemu, czy to szamba betonowe, czy miejskiego systemu kanalizacyjnego.

Pomyśl dwa razy przed spłukaniem, jeśli nie jesteś pewien

Ważnym „nie” w posiadaniu systemu septycznego jest nie spłukiwanie niczego, co nie jest odpadami naturalnymi i papierem toaletowym. Byłbyś zaskoczony, jak często problemy septyczne są spowodowane po prostu spłukiwaniem higieny kobiecej, nicią dentystyczną, włosami, a nawet ostrymi chemikaliami. Nawet niektóre chemikalia „bezpieczne dla septów” mogą być szkodliwe dla twojego systemu. Używanie najlepszej oceny jest ważne podczas konserwacji szamba. Jeśli wydaje się to niepewne, spróbuj użyć jak najmniej.

Nie spłukuj „chusteczek nadających się do spłukiwania” w toalecie. Nie wyrzucaj resztek jedzenia do zlewu kuchennego. Uważaj na wszelkie powolne odpływy.

Nie spłukuj niczego poza papierem toaletowym – żadnych wilgotnych chusteczek, żadnych papierowych ręczników, żadnych produktów dla kobiet. Te elementy nie rozkładają się prawidłowo. Nie umieszczaj żrących chemikaliów (takich jak kwasowe środki czyszczące) w swoich toaletach, odpływach toaletowych, odpływach wanny/prysznicu, odpływach podłogowych lub odpływach pralni w celu ich oczyszczenia, ponieważ mogą one zniszczyć zatykanie, ale także zjedzą w twoich rurach z czasem. Zadzwoń do profesjonalisty, jeśli masz powolny odpływ lub upartą zatkanie.